Julia Łozowska

Urodzona w 2001 r. w Warszawie. Studiuje w klasie prof. Arie Vardiego w Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanoverze oraz w klasie prof. Wojciecha Świtały w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Zdobyła wiele nagród m.in. 3. nagrodę i nagrodę ZAiKS wraz z Łukaszem Dyczko w 7. Międzyuczelnianym Polskim Konkursie Duetów Instrumentalnych i Wokalnych, 2. nagrodę w 4. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ville de Gagny (Francja), 1. nagrodę w 12. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narvie (Estonia), 1. nagrodę w Konkursie “Laur Chopina” w Wielkim Novgorodzie (Rosja). Julia jest laureatką “Estrady Młodych” 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej, a także brała udział w 18. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

Koncertowała w najważniejszych ośrodkach w Polsce: Filharmonii Narodowej, Filharmonii Bałtyckiej, Studio PR im. W. Lutosławskiego, Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, NOSPR w Katowicach, Sali Koncertowej Nowej Miodowej, Muzeum F. Chopina (“Młode Talenty”), a także w Salle Cortot i Bibliotece Polskiej w Paryżu (Francja). Wystąpiła podczas wielu recitali transmitowanych online m.in. w Łazienkach Królewskich, Dusznikach – Zdroju, Radio Dla Ciebie, Żelazowej Woli, Operze i Filharmonii Podlaskiej. Wraz z Maestro Markiem Pijarowskim i Orkiestrą Filharmonii Poznanskiej zainaugurowała 40. Festiwal “Chopin w barwach jesieni”. Julia wystąpiła na płycie projektu “Muzyka Naszych Czasów” oraz płycie Fundacji “Pro musica bona”.

 

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Fundacji Juetting, Fundacji Fabryki Norblina. Otrzymała także stypendium “Brigde to the Future” Fundacji Juliana Cochrana oraz Fundacji Globalworth.