Program

WarszeMuzik 2021

7 sierpnia (sobota) / 18:00 / ul. Ogrodowa 10/26

Zobacz na mapie

Andrzej Ciepliński - klarnet
Marek Bracha - fortepian

w programie:
Mieczysław Wajnberg - Sonata na klarnet i fortepian op. 28
Grzegorz Fitelberg - Recytatyw na klarnet i fortepian
Witold Lutosławski - Preludia Taneczne
Dymitr Szostakowicz - Preludia op. 34 opr. na klarnet i fortepian (Julian Paprocki), wybór


 

14 sierpnia (sobota) / 18:00 / ul. Żelazna 64

Zobacz na mapie

kolektyw improwizacyjny UNI-TRA:
Irena Klepfisz "Di rajze ahajm"
Marta Grzywacz - głos
Ania Karpowicz - flety
Aleksandra Kaca - syntezatory


 

21 sierpnia (sobota) / 18:00 / ul. Chłodna 20

Zobacz na mapie / Historia

Ania Karpowicz - flet
Marek Bracha - fortepian
Maria Sławek - skrzypce

W programie: “niedokończoność”

Władysław Szpilman - Mazurek (1940)
Franz Schubert - Symfonia h-moll „Niedokończona”
Mieczysław Wajnberg - Aria (oprac. na skrzypce i fortepian)
Jan Sebastian Bach - Die Kunst der Fuge
 

 

24 sierpnia (wtorek) / 18:00 / ul. Złota 62

Zobacz na mapie

Ania Karpowicz - flety
Dominik Strycharski - flety

w programie:
Syrena RE:


 

27 sierpnia (piątek) / 18:00 / ul. Sienna 55

Zobacz na mapie

Marek Bracha - fortepian

w programie:
Jewish Mazurkas:
M. Szymanowska - Mazurki na fortepian (wybór)
A. Tasnman - 3 Mazurki z zeszytu I
E. Wolff - Mazurki op. 12 (wybór)
Tadeusz Kassern - Mazurek
M. Wajnberg - Dwa Mazurki
W. Szpilman - Mazurek
F. Chopin - Mazurek a-moll op. 17 nr 4


 

28 sierpnia (sobota) / 18:00 / ul. Chłodna 41

Zobacz na mapie / Historia

Ania Karpowicz - flet
Anna Kwiatkowska - skrzypce
Mikołaj Pałosz - wiolonczela

w programie:
Morton Feldman - For Aaron Copland
Roman Haubenstock-Ramati - Pluriel
Gyorgi Ligeti - Sonata for cello solo
Tilo Medek - Sensible Variationen


 

29 sierpnia (niedziela) / 16:00 / FINAŁ - Scena Baru Studio

Zobacz na mapie

Ania Karpowicz - flet
Marek Bracha - fortepian

Hashtag Strings:

Kamila Wąsik-Janiak - skrzypce

Marta Piórkowska - skrzypce

Aleksandra Demowska-Madejska - altówka

Dominik Płociński - wiolonczela

Mateusz Loska - kontrabas.

w programie:
Andrzej Karałow - “Interweaving”
Mieczysław Wajnberg - 2. Koncert Fletowy
Franz Schubert - Kwintet Fortepianowy „Pstrąg”

3 sierpnia (wtorek) / 18:00 / Pomnik Umschlagplatz

Zobacz na mapie

Julia Kociuban - fortepian

w programie:
Witold Lutosławski - Sonata fortepianowa
Andrzej Czajkowski - Inwencje na fortepian op. 2, wybór


8 sierpnia (niedziela) / 18:00 / Pomnik Umschlagplatz

Zobacz na mapie

Radosław Sobczak – fortepian

w programie:
I. Friedman - Polnische Liryk op.53
M. Hertz - Walc Koncertowy
A. Munchheimer - Scherzo
L. Weiner - 3 Tańce Węgierskie, Passacalia
J. Wertheim - Impromptu
A. Czajkowski - Inwencje op. 2, wybór
G. A. Sonnenfeld - Meluzyna
P. Pietkiewicz - Jecer Hara


15 sierpnia (niedziela) / 18:00 / Pomnik Umschlagplatz

Zobacz na mapie

Wajnberg Piano Trio:
Piotr Sałajczyk - fortepian
Szymon Krzeszowiec - skrzypce
Arkadiusz Dobrowolski - wiolonczela

w programie:
Andrzej Czajkowski - Trio Fortepianowe
Andrzej Panufnik - Trio Fortepianowe
Mieczysław Wajnberg - Trio Fortepianowe


22 sierpnia (niedziela) / 18:00 / Pomnik Umschlagplatz

Zobacz na mapie

Ania Karpowicz - flet
Marek Bracha - fortepian

W programie:
Franz Schubert - Wariacje na temat „Trockene Blumen”
Mieczysław Wajnberg - Wybór Miniatur
Alfred Schnittke - Suita w starym stylu

14 sierpnia (sobota) / 17:00

Aleksandra Stefaniak: Celebryci Dzielnicy Północnej.

Start: róg Waliców i Pereca

 


21 sierpnia (sobota) / 17:00

Franciszek Bojańczyk: Życie codzienne Dzielnicy Północnej.

Start: róg Żelaznej i Prostej

 


28 sierpnia (sobota) / 17:00

Agnieszka Kuś: Warszawa Wajnberga - premiera Spacerownika.

Start: Złota, róg Pasażu Wiecha

Partnerzy festiwalu:
Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja PZU, Wolskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Stowarzyszenie Artystów StoArt, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Warszawski, Yamaha Music Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Bar Studio / PLAC DEFILAD
 
Patronat honorowy:
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
 
Festiwal organizuje:
Sfera Harmonii